Sıkça Sorulan Sorular

Sadece Turkcell aboneleri mi Hayal Ortağım uygulamasından faydalanabilir?

Hayal Ortağım mobil uygulaması tüm operatörlerin kullanımına açık ve ücretsizdir. Turkcell kullanıcıları Hayal Ortağım uygulaması kullanırken internet paketlerinden de veri düşmemektedir.

Neden rapor göndermek zorundayım?

Hayal Ortağım uygulamasındaki içerikler telifli içeriklerdir. Bu telifli içerikleri 5846 sayılı kanunun ek 11. Maddesi gereğince yalnızca görme engellilerin kullanımına açabilmekteyiz. Bu nedenle görme engelli olduğunuzu ve görme kaybı oranınızı gösteren belgeyi bizimle paylaşmanız gerekmektedir.

Sesli Betimlemeyi başlat butonuna tıkladığımda sesli betimleme başlamıyor.

  1. Sesli betimlemeyi kesintisiz izleyebilmeniz için öncelikle bir sinema salonunda olmanız gerekmektedir. Filmlerin TV’de ya da bilgisayar ortamında izlenmesi durumunda ses dosyalarındaki farklıklar nedeniyle eşleşmeme sorunu yaşanabilmektedir.
  2. Betimlemeyi dinleyebilmek için kulaklık kullanılması gerekmektedir. Betimleme film başlamadan çalışmayacaktır.
  3. Hayal Ortağım’ın filmin sesini duyabilmesi için mikrofon izinlerinizin verildiğinden emin olun. Eğer vermediyseniz Ayarlar’da yer alan Gizlilik sekmesinden izinlerinizi verebilirsiniz.
  4. İnternet bağlantınızı kontrol edin. Sesin sağlıklı şekilde eşleşmesi için internet bağlantınızın olması gerekmektedir.

Yol Arkadaşım özelliğini kullanırken bulunduğum konumu tespit edemiyorum, navigasyon alamıyorum.

  1. Uygulamanın sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için bluetooth’unuzun açık olduğundan emin olun.
  2. Konum izinlerinizi kontrol edin. Ayarlar’da yer alan Gizlilik sekmesinden izinlerinizi verebilirsiniz.
  3. İnternetinizi açık olduğundan emin olun.

Neden bazı köşe yazıları geç güncelleniyor?

  1. Bazı gazetelerin politikası gereği köşe yazıları gün ortasında internete servis edilmektedir. Bu nedenle Hayal Ortağım uygulamasına da o saatte eklenmektedir.
  2. Köşe yazarlarımızdan bazıları günlük bazıları ise aylık ve haftalık periyotlarla yazabilmektedir.
  3. Bunların dışında bir sorun ile karşılaşırsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Raporumu gönderdim, ne zaman onaylanır?

Raporunuzun uygun olması durumunda 24 saat içinde onaylanarak tarafınıza SMS ile geri dönüş sağlanır. Aksi bir durum olması ya da raporunuzun geçersiz olması durumunda ise yine SMS ya da mail ile bilgilendirileceksiniz.

Size nasıl ulaşabilirim?

Bize önerilerinizi ve geri bilgirimlerinizi uygulama içerisinde yer alan Öneri ve Şikayetler bölümünden ya da destek@hayalortagim.com adresinden iletebilirsiniz.

destek@hayalortagim.com

© 2012 - 2019 Turkcell &